Teatr jest dla mnie jednym z ważniejszych narzędzi w działaniach animacyjnych i producenckich. Warsztaty teatralne to coś więcej niż występowanie na scenie. To moment mierzenia się z własnymi słabościami, szukania otwartości i kontaktu z emocjami. To pogłębianie więzi z innymi ludźmi, nauka partnerstwa oraz empatii.

W latach 2011-2015 prowadziłam w Akademii Muzycznej w Poznaniu zajęcia aktorskie w Kole Teatralnym. Należało do niego wówczas ponad trzydzieścioro studentów i studentek z różnych wydziałów, co pozwoliło mi na tworzenie wielkoobsadowych spektakli z muzyką na żywo. Zrealizowałam ich pięć — jeden z nich, wystawiony w fontannie przy Placu Wolności, stał się inspiracją dla mojej obecnej filozofii wpisywania wydarzeń w tkankę miejską (patrz: OFF Koncerty). Wyjątkowe miejsce w moim portfolio zajmuje “Antreprener w kłopotach”. Spektakl z udziałem orkiestry barokowej doczekał się w 2015 roku wystawienia na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu oraz Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu.

W latach 2016-2019 prowadziłam m.in. warsztaty teatralne dla grupy osób z niepełnosprawnościami (patrz: Chcemy Całego Życia) czy dla osób seniorskich — każdorazowo zakończone efektem w postaci filmu lub spektaklu. Praca teatralna ze środowiskiem amatorów pozwoliła mi na opracowanie własnych ćwiczeń, które wykorzystuję projektując warsztaty dla różnych środowisk. Posługuję się m.in. metodami zaczerpniętymi z pedagogiki teatru, improwizacji kabaretowej, czy techniki M. Czechowa. Tworzę również teatralne programy edukacyjne (m.in. intensywny kurs aktorski dla młodych osób poprowadzony przez aktorów i aktorki Teatru Polskiego w Poznaniu).

Moje doświadczenie dopełnia perspektywa producentki. W latach 2016-2019 pracując w Teatrze Polskim w Poznaniu zarządzałam pionem technicznym przygotowującym spektakle, organizowałam castingi, a także swoje pierwsze plany zdjęciowe. To wtedy zaczęłam myśleć o warsztatach teatralnych jako synergicznym procesie, w którym grupa osób amatorskich i profesjonalnych spotyka się we wspólnym działaniu twórczym. Poszerzyłam też swoje myślenie o warsztatach teatralnych — to nie tylko zajęcia aktorskie, ale również reżyserskie, scenopisarskie czy scenograficzne. W ten sposób powstał m.in. nowatorski warsztat Somnium (OFF Opera 2023), w którym pracownia wokalno-aktorska i pracownia oświetleniowa pracowały równolegle nad stworzeniem wspólnego widowiska.